Asset Publisher Asset Publisher

Zanocuj w lesie

Wszystkich miłośników bushcraftu i survivalu  zapraszamy do kompleksu leśnego "Pustki" w Łużnej, obszaru objętego programem „Zanocuj w lesie”.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy  oraz z poziomu aplikacji mBDL (dostępnej na adroid oraz iphone), z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru ( dostępny w załączniku na dole strony)
  2. Informacjami, gdzie jest wyznaczone najbliższe miejsce do rozpalenia ogniska oraz parkingi. Na terenie obszaru obowiązuje całkowity zakaz rozpalania ogniska.
  3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy
  4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce
  5. Informacjami pojawiajacymi się na stronie Nadleśnictwa w zakładce turystyka/zanocuj w lesie, gdzie na bieżąco będziemy informować o  ograniczeniach w korzystaniu  z obszaru w związku z prowadzonymi pracami leśnymi lub polowaniem zbiorywym
  6. Wyślij mailem zgłoszenie  na adres gorlice@krakow.lasy.gov.pl  (wzór w załaczeniu na dole strony)
  7. Ważne! Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu wymagane jest uzyskanie zgody Nadleśniczego Nadleśnictwa Gorlice. W tym celu ww. zgłoszenie wyślij   nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z Nadleśnictwa będzie formalnym wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

  Źyczymy udanego pobytu!

 

Wszystkich, korzystających z programu "Zanocuj w lesie" prosimy o wypełnienie ankiety http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl