Asset Publisher Asset Publisher

Leśna Przygoda

W dniu 9 września na terenie leśnictwa Małastów odbyła się po raz trzeci edukacyjna impreza plenerowa pod nazwą Leśna Przygoda, której organizatorem było Nadleśnictwo Gorlice.

Celem wydarzenia było upowszechnianie wiedzy o lesie, gospodarce leśnej i pracy leśnika

Głównym punktem programu była gra terenowa "Praca Leśnika", podczas której uczestnicy z mapą w ręku musieli odnaleźć 15 stanowisk i  zmierzyć się z zadaniami związanymi z gospodarką leśną.  W każdym z punktów na uczestników czekali pracownicy Służby Leśnej, którzy tłumaczyli i opowiadali o celowości wykonywanych czynności.

Zadania miały na celu pokazanie codziennej pracy leśnika. Można było zmierzyć się m. in. z takimi zagadnieniami jak sadzenie drzewek, zabezpieczanie młodych drzewek przed zwierzyną, szacunki brakarskie, pomiar drzew stojących, pomiar i klasyfikacja drewna leżącego na składzie, cechowanie i znakowanie drewna, wykonanie rejestru odbiorczego drewna, obsługa rejestratora, rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, metody określanie wieku drzew, zadania Straży Leśnej.

Poza grą terenową Nadleśnictwo Gorlice przygotowało także atrakcji dla najmłodszych oraz starszych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się namiot edukacyjny.   

 

 

Grupa animatorów Zwariowani zapewniła szereg atrakcji dla najmłodszych.

Nie zabrakło także pysznego jedzenia czyli żurek i kiełbaski z ogniska dla każdego uczestnika.

Bardzo dziękujemy za liczny udział w wydarzeniu.