Asset Publisher Asset Publisher

Las bez barier

Radocyna dla każdego!

W dniu 13 maja swoją wycieczkę na konieć świata czyli do Radocyny mieli nasi przyjaciele, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kobylanki.

Tego dnia na terenie EKO-PARKU w Radocynie na uczestników czekała nie tylko piękna, słoneczna pogoda ale także leśnicy z ciekawym programem zajęć. 

Na początek wszyscy przypomnieli sobie zasady zachowania w lesie oraz jak przygotować się na wyprawę do lasu. Następnie zmierzyli się z grą terenową "Pora na łowy", której cele było wytropienie zwierząt leśnych. Uczniowie z Kobylanki świetnie sobie poradzili w roli tropicieli leśnych zwierząt a następnie z zaciekawieniem słuchali ciekawostek na ich temet, które opowidał leśnik Krzysiek.

Nie zabrakło także czasu na  leśne memory, mega puzzle, rzuty do celu szyszkami oraz ogniska z kiełbaskami.

Kolejny raz wspólnie udowodniliśmy, że las jest dla wszystkich! Dzięki powstałej infrastrukturze otoczenie i sam EKO-PARK w Radocynie dostosowany jest do osób z niepełnosprawnościami.

Podesty, ścieżki, ławki,  zniwelowany teren wszystko sprawia, że niemożliwe staje się możliwe i las na krańcu świata dostępny i otwarty jest dla wszystkich!

Radość naszych Gości i niegasnący uśmiech na ich twarzach są dla nas leśników największą nagrodą! Dziękujemy, za zaufanie!