Asset Publisher Asset Publisher

Sadzonka za krew '23

Hasło "Oddając krew, ratujesz zycie" zawitało do Zagórzan.

Krew jest najcenniejszym darem jakim możemy się podzielić. Musimy mieć świadomość, że jej zapotrzebowanie nie maleje. Oddanie krwi nic nie kosztuje: to tylko lekkie ukłucie i kilka minut na fotelu. Jednak dla kogoś kto jej potrzebuje takie małe poświęcenie znaczy więcej niż można sobie wyobrazić. Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej osób odawało krew, by nie doszło do sytuacji, w której osoba potrzebująca krwi nie dostanie jej, ponieważ magazyny opustoszały.

Mając na uwadze jak ważna jest to kwestia, leśnicy z Klubu HDK PCK "Leśnik" działającym przy Nadleśnictwie Gorlice postanowili wyjść z inicjatywą i zorganizowali akcję krwiodawstwa pod nazwą "Sadzonka za krew".

W siedzibie Nadleśnictwa w Zagórzanach z samego rana pojawił się krwiobus z Małopolskiego Oddziału PCK, w którym każdy chętny do niesienia pomocy mógł oddać krew. Zorganizowany został bufet, gdzie krwiodawcy mogli wypić kawę czy herbatę oraz zjeść coś słodkiego i zregenerować się. Leśnicy z Nadleśnictwa Gorlice nie stali bezczynnie, lecz sami dzielnie ruszyli do busa, by nieść pomoc. Dodatkowo jako symbol wdzięczności za udział w tej szlachetnej akcji każdy kto oddał krew został obdarowany przez Nadleśnictwo sadzonką. Na miejscu leśnicy służyli pomocą w wyborze najodpowiedniejszego gatunku, zaleceniach dotyczących sadzenia i pielęgnacji w przyszłości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzieli udział w akcji!

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na kolejnych akcjach krwiodastwa.