Asset Publisher Asset Publisher

Pobiegli Do Upadłego po raz czwarty

Kolejna edycja biegu narciarskiego za nami

W dniu 16 lutego 2020r. odbyła się IV edycja imprezy rekreacyjno-sportowej w narciarstwie klasycznym „Do Upadłego…”.

Impreza organizowana była przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gorlice. Bieg został rozegrany na trasach biegowych w miejscowości Krzywa, na malowniczej pętli wokół góry Obszar, długości ok 7.5 km.

W tym roku do rywalizcaji o tytuł  Najbardziej Zakręconego Narciarza Śnieżnych Tras walczyło ponad 100 zawodników z małoplski i podkarpacia.  

Dzieci oraz młodzież rywalizowały na krótszych dystansach na łąkach w Krzywej.

Do Upadłego to sport, rywalizacja, rekreacja i dobra zabawa w jednym, bieg dedykowany absolutnie dla wszystkich, zarówno dla zaawansowanych jaki debiutujących narciarzy. Na trasie tego biegu jest miejsce dla każdego narciarza. Każdy kto pokonał chociaż jedną pętlę już był zwycięzcą. Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy drewniany medal oraz zestaw upominkowy od Nadleśnictwa Gorlice oraz herbata, przekąski, fasolka, ognisko z kiełbasą.

Najlepsi z najlepszych otrzymali statuetki i dyplomy.

Najbardziej zakręconymi narciarzami wśród Leśnikówzostali Marek Ślęzak oraz Magda Czerniak obydwoje reprezntujacy  Nadleśnictwo Nawojowa.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy z gorlickiej sekcji GOPR.

Wyniki zawodów na stronie: http://snieznetrasy.pl/aktualnosci/336-komunikat-do-upadlego-2020.html

Relacja: https://www.youtube.com/watch?v=UuSo0CWdui0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR287qMR9KeAASVPzCynfBJZqdmpb6ZNibuZV5Maxy9FE04zfA2N79pzurE