Asset Publisher Asset Publisher

Pierwsza edycja społecznego obchodu lasu pt. "Wiosna w lesie"

Drugiego maja w Nadleśnictwie Gorlice odbyła się pierwsza edycja akcji "Wiosna w lesie", czyli społecznego obchodu lasu, podczas którego uczestnicy mogli pospacerować z leśnikiem i w otoczeniu pięknej przyrody dowiedzieć się jak funkcjonuje las, jakie zachodzą w nim zjawiska i jaka jest rola leśnika w tym wszystkim.

Leśnicy zabrali uczestników do leśnictwa Małastów, gdzie podczas przechadzki po terenie urokliwej i ciekawej przyrodniczo Magury Małastowkiej niestrudzenie odpowiadali na pytania, rozwiewali wątpliwości i raczyli ciekawostkami dotyczącymi fauny i flory naszych lasów.

Najmłodsi uczestnicy spaceru mogli samodzielnie wykonać niektóre z prac leśnych, by na własnej skórze przekonać się jak praca leśniczego wygląda "od środka".

Kapryśna w tym roku pogoda dopisała, a spacer odbywał się przy akomaniamencie ptasich śpiewów, oznajmiających, że wiosna już na stałe zawitała do Gorlickich lasów!

Spacer zakończył się przy jednym z naszych miejsc ogniskowych - "Stara droga" w pobliżu wyciągu narciarskiego. Leśnicy rozpalili ognisko, by uczestnicy wydarzenia, stródzeni wędrówką po leśnych ostępach mogli odpocząć, upiec kiełbaski i cieszyć się pięknym dniem.

 

Serdecznie dziękujemy za udział. Było nam bardzo miło i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w kolejnych edycjach!