Asset Publisher Asset Publisher

Otwarcie sezonu w Rowerowej Radocynie

Niedziela w Nadleśnictwie Gorlice upłynęła pod hasłem "Rowerowa Radocyna"!

"Rowerowa Radocyna" to wspólny projekt Nadleśnictwa Gorlice, OSW Radocyna oraz klubu kolarskiego Grupetto Gorlice. Powstał, by zachęcić do zwiedzania tajemniczego Beskidu Niskiego jednocześnie stwarzając warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu. "Rowerowa Radocyna" to 18 starannie wytyczonych tras, o łacznej długości pond 770 kilometrów, po zachodnim Beskidzie Niskim, gdzie piękna i dzika przyroda spotyka się z burzliwą i bogatą historią tych ziem. Trasy są w pełni przejezdne o różnym stopniu trudności, poprowadzone pięknymi drogami szutrowymi i lokalnymi asfaltami.

W niedzielę odbyły się dwa inauguracyjne rajdy. Pierwsza trasa to trasa garvelowa - o długości 65 kilometrów, druga natomiast to trasa rodzinna - o długości 16 kilometrów. Uczestnicy rajdu mieli okazję przekonać się jak piękny i bogaty przyrodniczo jest Beskid Niski. Przewodnicy prowadzący obydwie grupy przybliżali historię tutejszych terenów oraz zwracali uwagę na ciekawe, warte uwagi obiekty znajdujące się przy każdej z tras.

Na zakończenie na uczestników czekało ognisko oraz mała nagroda za wytrwałość i ukończenie rajdu. Każdy mógł coś zjeść, odpocząć po tak wymagającej trasie i cieszyć się pięknym dniem, a najmłodsi mieli czas by bawić się i dokazywać na świeżym powietrzu jednocześnie ucząc się ciekawych rzeczy o lesie i jego mieszkańcach.

Opis wszystkich tras "rowerowej Radocyny" dostępny jest pod adresem:

https://rowerowaradocyna.pl/