Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy wyróżnieni

Nadleśnictwo Gorlice podwójnie wyróżnione w plebiscycie ZHP Chorągwi Krakowskiej

 

Plebiscyt TADEK na Najlepszych Instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej 2019 roku miał na celu nagrodzenie harcerzy, instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego w Małopolsce oraz osób, firm, instytucji wspierajacych, którzy w swojej codziennej harcerskiej działalności wykazują się szczególną inicjatywą, postawą godną naśladowania i wielkim zaangażowaniem w swoją wolontariacką pracę.

Wśród laureatów tegorocznej edycji plebiscytu "Tadek" na najlepszych instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszko znaleźli się leśnicy z Nadleśnictwa Gorlice.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Gorlice Pan Józef Legutko został laureatem Plebiscytu „Tadek”w  kategorii PARTNER Roku 2019. W tej kategorii, wyróżnienie otrzymują osoby, instytucje, które w codziennej działalności wspierają Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowską, jej hufce lub agendy w całorocznej działalności, bądź też przy organizacji rożnych przedsięwzięć harcerskich. Nadleśnictwo Gorlice wspiera i angażuje się w przedsięwzięcia organizowane przez Hufiec ZHP w Gorlicach im. Hm. Marii Rydarowskiej, szczególnie zaś opieką otoczyło 21 Drużynę Harcerska Leśni.

Tytuł najlepszego instruktora ZHP Chorągwi Krakowskiej w kategorii Drużynowy Harcerski otrzymała Jadwiga Cieśla, specjalista Służby Leśnej w Nadleśnictwie Gorlice i drużynowa „Leśnych."

Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. W imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Gorlice nagrodę odebrał Krzysztof Drzymała.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą w Polsce, liczącą ponad 110 000 członków, organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży. Od ponad stu lat głównym celem działania ZHP jest wspieranie wychowania harcerek i harcerzy – tworzenie warunków do ich wszechstronnego rozwoju. Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

Współpraca Lasów Państwowych i ZHP pozwala skuteczniej upowszechniać wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej. Aby poznać i zrozumieć las trzeba go zobaczyć na własne oczy, dotknąć i posłuchać.