Asset Publisher Asset Publisher

Impreza narciarska Do Upadłego

W Krzywej miłośnicy narciarstwa klasycznego biegali do upadłego

W dniu 21 stycznia 21017 roku w Krzywej odbyła się zawdy w narciarstwie klasycznym w nietypowej formule. Zawody polegały na pokonaniu jak największej ilości pętli wokół góry Obszar w Leśnictwie Krzywa, bez narzucania stylu biegowego.  Długość pętli liczyła 7.3 km.  Trasa była doskonale przygotowana, ratrakowana, z założonym śladem do klasyka, dzięki temu spokojnie mogli na niej biegać zwolennicy stylu łyżwowego oraz klasycznego.

Bieg odbył się ze startu wspólnego w dwóch kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, była także osobna klasyfikacja dla leśników. Dzieci i młodzież rywalizowała na łąkach w Krzywej, na krótszych pętlach, 1k, 2k, 3 km.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymywali tytuły Najbardziej, Bardzo i Zakręconych Narciarzy w roku 2017, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Tytuł najbardziej zakręconego narciarza otrzymał Pan Bogdan Kustroń z Krosna, który w ciągu 4 godzin przebiegł 8 pętli ( ponad 58 km).  Najbardziej zakręconą narciarką natomiast została Pani Ewa Marszałek, która pokonała 6 okrążeń.

Najbardziej zakręconą narciarską wśród leśniczek została Jadwiga Cieśla z Nadleśnictwa Gorlice, a najbardziej zakręconym narciarzem wśród leśników Marek Ślęzak z Nadleśnictwa Nawojowa.

Na mecie, każdy kto pokonał chociaż jedną pętlę otrzymywał drobny upominek ufundowany przez organizatorów Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa oraz Nadleśnictwo Gorlice.

Na wszystkich zawodników czekała gorąca herbata, bigos, żurek, chleb ze smalcem, kiełbaska i ognisko.

Dodatkowo wśród wszystkich biorących udział w imprezie rozlosowano upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Gorlice.

Impreza narciarska skierowana była zarówno dla " zawodowców"  jak również dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę a biegówkami.