Asset Publisher Asset Publisher

II Gorlicki Bieg Górski za nami

II edycja górskiej imprezy biegowej

25 września wystartował  II Gorlicki Bieg Górski organizowany przez Klub Kolarski Grupetto Gorlice wraz z Nadleśnictwem Gorlice.  Biegacze rywalizowali na dwóch malowniczych trasach prowadzących  przez tereny Nadleśnictwa Gorlice. Dłuższa obejmowała dystans 43km/+1100m, krótszym  23km/+600m.

Start i meta dla obu dystansów zlokalizowane były  w centrum Gorlic.

Sprzymierzeńcem biegaczy była doskonała pogoda, która wręcz zachęcała do aktywnego spędzenia czasu w niedzielne popołudnie.

W kategorii OPEN na długim dystansie zwyciężył Bartosz Gorczyca, wśród kobiet wygrała Ewa Majer. Na dystansie krótkim zwyciężyli Magdalena Musialik i Paweł Gładysz.

Wszystkim, którzy ukończyli swoje biegi serdecznie gratulujemy.

Najlepiej z trudami tras poradzilil sobie Magdalena Musialik i Paweł Gładysz (trasa 23 km) i Ewa Majer i Bartosz Gorczyca (na trasie 43 km) - See more at: http://halogorlice.info/sport/inne/item/prettyPhoto[gallery57e0c9841a]/2/#sthash.z4xl3mi2.dpuf
Najlepiej z trudami tras poradzilil sobie Magdalena Musialik i Paweł Gładysz (trasa 23 km) i Ewa Majer i Bartosz Gorczyca (na trasie 43 km). - See more at: http://halogorlice.info/sport/inne/item/prettyPhoto[gallery57e0c9841a]/2/#sthash.z4xl3mi2.dpuf

W ostatnią niedzielę (25.09.) Beskid Niski był areną Gorlickiego Biegu Górskiego, imprezy organizowanej przez Klub Kolarski Grupetto i Nadleśnictwo Gorlice.

Była to już II edycja tej jednej z najciekawszych górskich imprez biegowych.

Tym razem organizatorzy przygotowali dwie trasy prowadzące przez malownicze tereny Beskidu Niskiego. Dłuższa i bardziej wymagająca trasa przeznaczona dla doświadczonych biegaczy górskich obejmowała dystans 43km/+1100m. Trasa na krótszym dystansie 23km/+600m została wytyczona z myślą o tych zawodnikach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem po górach.

Start i meta dla obu dystansów zlokalizowana została w centrum Gorlic. Obydwie trasy obfitowały w trudne technicznie podejścia oraz zbiegi.

Najlepiej z trudami tras poradzilil sobie Magdalena Musialik i Paweł Gładysz (trasa 23 km) i Ewa Majer i Bartosz Gorczyca (na trasie 43 km).