Asset Publisher Asset Publisher

Choinka dla Życia '23

     Wzorem lat ubiegłych Nadleśnictwo Gorlice również w tym roku przystąpiło do udziału w ogólnopolskiej akcji "Choinka dla życia", której celem jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa.

      Krew jest wyjątkowym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować. Potrzebna jest każdego dnia – codziennie wykorzystuje się ją w sytuacjach zagrożenia życia, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym – dlatego tak ważne jest, by zdrowe, pełnoletnie osoby dołączyły do grona Honorowych Dawców Krwi i niosły pomoc pacjentom wymagającym leczenia krwią lub jej składnikami.

     Pamiętajmy, że krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność. Świadomość uratowania komuś życia jest jedną z najistotniejszych wartości honorowego krwiodawstwa, a krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek.

      15 grudnia pod Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach czekali leśnicy z prezentem dla krwiodawców: każdy kto tego dnia oddał krew otrzymał pachnąca lasem choinkę! Tego dnia do Centrum zgłosiło się 48 osób z chęcią oddania krwi, a finalnie udało się to 44 osobom. To pozwoliło zebrać niemal 20 litrów krwi!!! Leśnicy oprócz rozdawania choinek krwiodawcom, sami oddawali krew.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w tej szlachetnej sprawie!