Asset Publisher Asset Publisher

Biwak harcerski w leśnictwie Radocyna

Harcerze posadzili las.

W dniach od 14 do 16 czerwca na terenie leśnictwa Radocyna biwakowali harcerze.

W Biwaku Na Krańcu Świata uczestniczyło łącznie 67 osób, zuchów, harcerzy, instruktorów z Hufca  ZHP Gorlice.

Podczas trwania biwaku harcerze brali udział w warsztatach oraz spotkaniach tematycznych prowadzonych przez m.in. strażakówz OSP Gladyszów, którzy uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zorganizowali mini zawody strażackie z użyciem sprzętu.  Ratownicy GOPR z Krynicy przypomnieli o zasadach zachowania się w górach i nie tylko oraz opowiedzieli o specyfice swojej pracy. Harcerze brali także udział w warsztatach ceramicznych w Czarnem, gdzie próbowali swoich sił przy kole garncarskim. Ciekawym punktem programu była także wizyta w bacówce w Czarnym.

Po obiedzie był czas na chwile ochłody w strumyku i odpoczynku przed kolejnym punktem programu jakim było sadzenie lasu zorganizowane przez Nadleśnictwo Gorlice. Zuchy, harcerze, instruktorzy, seniorzy ZHP wraz z zaproszonymi gośćmi posadzili 100 sadzonek jodły pod czujnym okiem leśniczych z Radocyny i Koniecznej. Dzięki temu więkoszość harcerzy mogła otrzymać sprawność przyrodnika.

Wieczorem zapłąnęło harcerskie obrzędowe ognisko, o którego rozpalenie został poproszony m.in. Zastępca Nadleśniczego Konrad Barczyk. Podczas ogniska harcerze wysłuchali gawędy, której motywem przewodnim była miłość, prawda, siła i służba, czyli filary harcerskiego życia.

Niedzielny poranek harcerze rozpoczęli od Msza Św. polowej w ciuniu drzew.

Pełni wrażeń wszyscy bezpiecznie wrócili do domu, pozostawiając miejsce biwakowania w nienagannym stanie.

Biwak był współorganizowany przez Komendę Hufca ZHP Gorlice oraz Nadleśnictwo Gorlice, które otrzymało miano "Przyjaciela Harcerzy".

Zapraszamy do obszernej reacji z biwaku na Gorlice.tv. https://www.gorlice.tv/wiadomosci/93,harcerski-biwak-na-krancu-swiata-w-radocynie?fbclid=IwAR3xq3OeYMS47S1GPZHiBF75nGi0rEcACCeNqAmapyF1OyAeMxoBvVrhD-0