Lista aktualności Lista aktualności

Jesienna wycieczka do lasu

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Stróżówce na Magurze Małastowskiej.

5 października 2015 roku przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola  w Stróżówce wzięli udział w wycieczce na Magurę Małastowską.

Głównym jej celem była piesza wędrówka ścieżką edukacyjnio- historyczną pod przewodnictwem pana Konrada Barczyka z Nadleśnictwa Gorlice.

Rozpoczęcie naszej wyprawy miało miejsce na Przełęczy Małastowskiej, gdzie znajduje się kamienno- drewniany Cmentarzz okresu I Wojny Światowej, następnie ścieżka prowadziła drogą leśną, gdzie w malowniczej scenerii dzieci miały okazję podziwiać pobliskie widoki oraz przysłuchiwać się ciekawym opowieściom dotyczącym życia mieszkańców lasu, sposobu sadzenia, pielęgnacji oraz ochrony młodych drzewek, przekazywanych nam przez naszego przewodnika (oraz znakomitego grzybiarza, który zlokalizował w oddali dwa dorodne grzyby ukryte stercie gałęzi).

W czasie wędrówki dzieci miały możliwość zdobycia kolorowych medali z wizerunkami zwierząt występujących w okolicznych lasach poprawnie odpowiadając na zadawane pytania.

Całość pieszej wędrówki zwieńczona została ogniskiem oraz wspólną zabawą na polu biwakowym, po czym wszyscy zachwyceni,w dobrych humorach wspólnie powróciliśmy do przedszkola, lecz już dziś wiemy, że wrócimy tu za rok!

 

Tekst: Katarzyna Ziemba, Samorządowe Przedszkole w Stróżówce