Lista aktualności Lista aktualności

Leśna Przygoda

II edycja Leśnej Przygody już za nami

W dniu 10 września na terenie leśnictwa Radocyna odbyła się po raz drugi edukacyjna impreza plenerowa pod nazwą Leśna Przygoda, której organizatorem było Nadleśnictwo Gorlice.

Celem wydarzenia było upowszechnianie wiedzy o lesie, gospodarce leśnej i pracy leśnika

Głównym punktem programu była gra terenowa "Praca Leśnika", podczas której uczestnicy z mapą w ręku musieli odneleźć 12 stanowisk i  zmierzyć się z zadaniami związanymi z gospdoarką leśną.  W każdym z punktów na uczestników czekali pracownicy Służby Leśnej, którzy tłumaczyli i opowiadali o celowości wykonywanych czynności.

Zadania miały na celu pokazanie codziennej pracy leśnika. Można było zmierzyć się m. in. z takimi zagadnieniami jak sadzenie drzewek, zabezpieczanie młodych drzewek przed zwierzyną, szacunki brakarskie, pomiar drzew stojących, pomiar i klasyfikacja drewna leżącego na składzie, cechowanie i znakowanie drewna, wykonanie rejestru odbiorczego drewna, obsługa rejestratora, rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, metody określanie wieku drzew, zadania Straży Leśnej, surowiec drzewny.

Ciekawym punktem była także wizyta w kancelarii leśnictwa Radocyna, gdzie można było zapoznać się z mapami stosowanymi w codziennej pracy przez Leśniczych oraz dowiedzieć się co to Plan Urządzenia Lasu.

Poza grą terenową Nadleśnictwo Gorlice przygotowało także atrakcji dla najmłodszych oraz starszych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się namiot edukacyjny.   

Grupa Krynicka GOPR przeprowadziła pokaz akcji ratunkowej z udziałem psa ratownika.

Grupa animatorów Zwariowani zapewniła szereg atrakcji dla najmłodszych.

Nie zabrakło także pysznego jedzenia czyli grochówki i kiełbaski z ogniska dla każdego uczestnika.

Bardzo dziękujemy za liczny udział w wydarzeniu.

 

Relacja OSW Radocyna: https://oswradocyna.pl/lesna-przygoda-2022-relacja/

Relacja Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach FB: https://www.facebook.com/tpdwgorlicach/posts/pfbid0yfhBrUWZqYR7NaL1eyBY1nRxdipRqidVn53Fu6nU7rmhnv2sUyrqYhKqNdVGciDhl