Lista aktualności Lista aktualności

II Gorlicki Bieg Górski

Zapraszamy pasjonatów biegania i Beskidu Niskiego

 Za dziesięć dni, 25 września 2016 roku, wystartuje Gorlicki Bieg Górski organizowany przez Klub Kolarski Grupetto Gorlice wraz z Nadleśnictwem Gorlice. To już II edycja tej jednej z najciekawszych górskich imprez biegowych.

Tym razem organizatorzy przygotowali dwie trasy prowadzące przez malownicze tereny Beskidu Niskiego. Dłuższa i bardziej wymagająca trasa przeznaczona dla doświadczonych biegaczy górskich obejmuje dystans 43km/+1100m. Trasa na krótszym dystansie 23km/+600m została wytyczona z myślą o tych zawodnikach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem po górach.

Start i meta dla obu dystansów zlokalizowane będą w centrum Gorlic. Obydwie trasy obfitują w trudne technicznie podejścia oraz zbiegi. Początkowo, przez pierwsze 7 km, trasa obu biegów biegnie wygodną ścieżką pieszo-rowerową pod Kasztel w Szymbarku. Uczestników II Gorlickiego Biegu Górskiego czeka następnie długi podbieg pod Miejską Górę (643m n.p.m.) i Przełęcz Żdżar (550m n.p.m.). Tutaj trasy się rozdzielają.

Krótszy dystans prowadzi w kierunku mety w centrum Gorlic. Zanim jednak uczestnicy biegu dotrą do celu, z okolic Wierzchowiny będą mieli okazję podziwiać piękne panoramy Owczar, Siar i Gorlic. Malownicze widoki jesiennego Beskidu Niskiego to jeden z największych atutów Gorlickiego Biegu Górskiego. Nie zabraknie ich również na dłuższej trasie stworzonej dla prawdziwych koneserów górskiego biegania.

Zawodnicy, którzy wybiorą dłuższy dystans, zielonym szlakiem dobiegają do Magury Małastowskiej (813m n.p.m) i po uzupełnieniu elektrolitów na bufecie wracają do Gorlic szlakiem niebieskim. Organizatorzy przygotowali dwa bufety dla uczestników biegu. Zawodnicy pokonujący obie trasy będą mieć szansę na złapanie oddechu na 12 km, natomiast dla tych, którzy zdecydowali się na dłuższe bieganie, czeka wspomniany wcześniej bufet zlokalizowany na 23 km.

W pakiecie startowym każdy uczestnik II Gorlickiego Biegu Górskiego otrzyma chustę wielofunkcyjną (autorski buff), izotonik Fun-Go oraz ciepły posiłek na mecie umiejscowionej na stadionie OSiR w Gorlicach.

Więcej informacji o trasie znajdziesz na stronie organizatora: http://bieggorski.pl/trasa/
Zapisy prowadzone są poprzez panel Competit: http://competit.pl/zgloszenie/6008/

Zapraszamy 25 września do Gorlic!